Baza Wiedzy → Drukowanie i PDF → Czcionki wydruków

Czcionki wydruków

Jak zmienić czcionkę wydruków? Co zrobić, gdy wydruk się nie mieści?

Wydruki faktur i innych dokumentów obsługiwane są przez style. Nawet po wybraniu stylu możesz zmienić czcionkę. Możesz też zmienić czcionkę dla wydruków nieobsługiwanych przez style, na przykład do wydruku faktur.

Najpierw upewnij się, że zainstalowałeś wszystkie potrzebne czcionki. Możesz skorzystać ze specjalnego instalatora, dostępnego na tej stronie →.

Te czcionki dostępne są na licencjach otwartych. Możesz z nich korzystać w innych aplikacjach i na innych komputerach nawet po wygaśnięciu licencji na program.

Uruchom ustawienia drukowania:

Opcje - Style wydruków

Wybierz Nowy na podstawie wybranego, aby dodać swój własny styl wydruku w oparciu o wybrany styl fabryczny. Zobaczysz okienko podobne do tego:

Wpisz własną nazwę stylu. Wpisz numer NIP dla firmy, dla której tylko ten styl będzie na wyłączność - albo pozostaw pole NIP puste, wtedy styl będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Naciśnij Gotowe. Nowy styl zostanie zapisany i pojawi się na liście.

Możesz dostosować styl wydruku według własnych preferencji, np. zmienić czcionkę tekstu. W tym celu wybierz stworzony przez siebie styl. Wyświetli się okienko podobne do tego:

Możesz zmienić każdą z czcionek. Naciśnij przycisk z trzema kropkami (···) przy nazwie danej czcionki. Wyświetli się okienko podobne do tego:

Wybierz czcionkę i naciśnij Gotowe.

To samo możesz zrobić dla nagłówków:

Wykaz dostępnych czcionek zależy od Twojego systemu.

Sprawdź także ustawienia dokumentów poza stylem:

Szczególnie ważne jest drukowanie tabel. Do drukowania tabel zalecamy czcionkę IBM Plex Sans Condensed. Jest bardzo czytelna, a jednocześnie wąska.

Kliknij łącze przy treść tabeli. Zobaczysz okno wyboru czcionki:

Wybierz czionkę i naciśnij Gotowe.

Do nagłówka tabeli wybierz tę samą czcionkę. Możesz użyć opcji kursywa.

Teraz wydruki tabel (np. wykaz faktur) będą się lepiej mieścić. Jeśli wydruk nie mieści się na formacie A4, program dodatkowo dokona zwężenia wydruku, już po jego wygenerowaniu.

Częsc wydruków wykonywana jest już w nowej technologii, opartej o HTML i CSS. Dla takich wydruków dostępne są arkusze stylów CSS, które również można zmienić.

Te funkcje zawarte są w pakiecie 365.
zobacz więcej →.
Krzaczki na wydrukach Dlaczego widzę dziwne znaki na wydruku? Mam krzaczki zamiast faktury? » zobacz

Nieprawidłowe czcionki na wydruku Co zrobić, jeśli wydruk generowany jest nieprawidłowo? Dlaczego czcionki na wydruku wyglądają inaczej, niż powinny? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Czcionki wydruków: Jak zmienić czcionkę wydruków? Co zrobić, gdy wydruk się nie mieści? - Baza Wiedzy
Wydruki faktur i innych dokumentów obsługiwane są przez style. Nawet po wybraniu stylu możesz zmienić czcionkę. Możesz też zmienić czcionkę dla wydruków nieobsługiwanych przez style, na przykład do wydruku faktur. Dowiedz się więcej!