Baza Wiedzy → Fakturowanie → E-faktury zakupowe i kosztowe

E-faktury zakupowe i kosztowe

Jak wprowadzać e-faktury zakupowe i kosztowe z KSEF?

Rok 2024 to będzie prawdopodobnie ostatni rok, w którym otrzymają Państwo od kontrahenta tradycyjną fakturę VAT. Od lipca 2024, przy zakupie towaru lub usługi, nie otrzymają Państwo ani papierowej faktury, ani nawet faktury w PDF.

Być może kontrahenci dołączać będą wizualizację e-faktury w formacie PDF albo w formie wydruku, ale to nie będzie prawidłowa e-faktura nadająca się do księgowania. Być może otrzymają Państwo łącze do e-faktury w KSEF, ale to także nie będzie prawidłowa e-faktura.

E-faktury wystawione dla Państwa przez innych kontrahentów będą widoczne w KSEF i zostaną pobrane przez program automatycznie.

E-faktury pobierane od Państwa dostawców będą mogły być obsługiwane wyłącznie automatycznie. Takiej faktury nie będzie można wprowadzić ręcznie. Wraz z wystawianiem pojawi się automatyczne pobieranie e-faktury z KSEF w module Zakupy oraz w nowym module Koszty.

Należy upoważnić swojego księgowego do pobierania dotyczących Państwa e-faktur w jego oprogramowaniu. Księgowe korzystające z programów pakietu Firma 365 również będą mogły pobierać dane swoich klientów. Prawidłowe zaksięgowanie e-faktury możliwe będzie wyłącznie po pobraniu e-faktury z KSEF.

Te funkcje zawarte są w pakiecie Fakturowanie.
zobacz więcej →.
Co trzeba wiedzieć o e-fakturze Czym różnią się e-faktury od tradycyjnych faktur? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? » zobacz

E-faktury sprzedażowe Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? » zobacz

Generowanie tokena KSEF Jak wygenerować token dla aplikacji w KSEF? Co to jest token aplikacji? Jakie są możliwości i zagrożenia? » zobacz

Logowanie do KSEF Jak zalogować się do testowej aplikacji podatnika? Jak zalogować się KSEF? Jak uruchomić testową aplikację podatnika? » zobacz

Wprowadzenie e-faktury Jak wygląda wprowadzenie e-faktury? Od kiedy e-faktury będą obowiązkowe? Jak przygotować się do korzystania z KSEF? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

E-faktury zakupowe i kosztowe: Jak wprowadzać e-faktury zakupowe i kosztowe z KSEF? - Baza Wiedzy
Rok 2024 to będzie prawdopodobnie ostatni rok, w którym otrzymają Państwo od kontrahenta tradycyjną fakturę VAT. Od lipca 2024, przy zakupie towaru lub usługi, nie otrzymają Państwo ani papierowej faktury, ani nawet faktury w PDF. Dowiedz się więcej!