Baza Wiedzy → Bazy danych, szyfrowanie → Nieoczekiwana wartość danych

Nieoczekiwana wartość danych

Co oznacza nieoczekiwana wartość danych?

Jeśli podczas odczytywania danych z pliku baz X1 program napotka nieoczekiwaną wartość, wyświetli komunikat:

Możliwe przyczyny są dwie: albo plik jest uszkodzony, albo ta wersja programu nie może go odczytać.

Po wyświetleniu takiego komunikatu natychmiast przerwij pracę. Kontynuowanie pracy może spowodować nieodwracalne usunięcie nieodczytanych danych.

Jeśli utworzyłeś nowe dane w nowej wersji programu (na przykład 365) i spróbujesz otworzyć je w starszej wersji programu (na przykład Classic), zawartość bazy danych będzie naturalnie nieoczekiwana. Dzieje się tak dlatego, że starsza wersja programu oczywiście nie miała wiedzy na temat formatów, jakie mogą pojawić się w przyszłości.

Zgodność wsteczna jest zawsze gwarantowana tylko w jedną stronę. Nowsza wersja aplikacji odczyta dane z wersji starszej, ale wersja starsza nie odczyta danych z wersji nowszej.

Jeśli korzystasz z aktualnej wersji programu i jesteś pewien, że dane były zapisywane w tej samej wersji, przyczyną komunikatu mogło być uszkodzenie pliku bazy danych.

W takiej sytuacji - nie zamykając programu - skontaktuj się z naszą pomocą techniczną. Przerwij pracę i nie kontynuuj jej aż do uzyskania pomocy.

Automatyczna naprawa bazy danych Jak działa automatyczna naprawa pliku danych? Co zrobić, jeśli dane nie chcą się zapisać? » zobacz

Edycja metadanych Jak mogę poprawić nieprawidłowe metadane? Jak uporządkować bałagan w bazie danych? » zobacz

Odbudowa bazy danych X1 Jak działa odbudowa bazy danych X1? Co zrobić, jeśli plik został częściowo uszkodzony? » zobacz

Synchronizacja obiektu Jak wykonać synchronizację obiektu? Co zrobić, jeśli obiekt jest nieaktualny, bo został w międzyczasie zmieniony? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
58 7823566 pon-śr, 9-16
58 7823393 pon-pt, 9-16

Nieoczekiwana wartość danych: Co oznacza nieoczekiwana wartość danych? - Baza Wiedzy
Jeśli podczas odczytywania danych z pliku baz X1 program napotka nieoczekiwaną wartość, wyświetli komunikat: Dowiedz się więcej!