Baza Wiedzy → Usługi, abonamenty → Nowa procedura

Nowa procedura

Jak dodać nową procedurę? Jaki przygotować procedurę? Jak dodać składniki procedury?

Procedura jest rodzajem skrótu przy fakturowaniu lub wystawianiu zlecenia. Procedurę możesz wstawić wstawić bezpośrednio do faktury, zlecenia albo paragonu. W momencie wstawiania, z magazynu zostaną pobrane odpowiednie ilości materiałów, zużywanych w tej procedurze.

Aby dodać nową procedurę, uruchom moduł Procedury. Naciśnij przycisk Nowa procedura. Pojawi się okienko procedury:

Załóżmy, że prowadzimy usługi hydrauliczne. Przygotujmy zatem kompleksową wycenę procedury montażu zestawu nieckowego:

Musisz podać albo cenę netto, albo cenę brutto, albo obie z nich. Brakująca cena zostanie obliczona na podstawie drugiej ceny. Podczas wstawiania procedury do faktury w cenach brutto zostanie wstawiona cena brutto z tej procedury, analogicznie z ceną netto.

Mnożnik to ilość gotowych jednostek miary (jm), które powstają w tej procedurze. Tutaj na 1 kpl zestawu z montażem składają się 2 roboczogodziny i kilka materiałów.

Włączyliśmy opcję zawsze dostępna. To oznacza, że możemy dodać tę procedurę do faktury lub zlecenia nawet wtedy, gdy materiały nie są dostępne. Powstaną wtedy stany ujemne.

Dostępność procedury może zależeć od dostępności materiałów. » zobacz jak

Ważne jest podanie ilości roboczogodzin. Ta ilość niekoniecznie musi wynikać bezpośrednio z wyceny. W naszym przykładzie mamy 2 roboczogodziny na sam montaż i dodatkowo usługę ozonowania. Możemy przyjąć, że razem ilość roboczogodzin wyniesie 2,5 rbh dla tej procedury.

Procedurę należy następnie wycenić. » zobacz jak

Wycena i koszty wpłyną na przeliczenia opłacalności procedury. » zobacz jak

Naciśnij Gotowe, aby zatwierdzić procedurę.

Te funkcje zawarte są w pakiecie Procedury.
zobacz więcej →.
Dostępność procedury Jak działa dostępność procedury? Kiedy procedura jest dostępna? » zobacz

Opłacalność procedury Czy wycena procedury jest prawidłowa? Jak przygotować wycenę tak, by procedura była opłacalna? Co to jest zysk, marża, normalia? » zobacz

Procedury Do czego służą procedury? Czy różni się moduł Produkcja od modułu Procedury? Który jest odpowiedni dla mnie? » zobacz

Wycena procedury Jak wycenić procedurę? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Nowa procedura: Jak dodać nową procedurę? Jaki przygotować procedurę? Jak dodać składniki procedury? - Baza Wiedzy
Procedura jest rodzajem skrótu przy fakturowaniu lub wystawianiu zlecenia. Procedurę możesz wstawić wstawić bezpośrednio do faktury, zlecenia albo paragonu. W momencie wstawiania, z magazynu zostaną pobrane odpowiednie ilości materiałów, zużywanych w tej procedurze. Dowiedz się więcej!