Baza Wiedzy → Bazy danych, szyfrowanie → Odbudowa bazy danych X1

Odbudowa bazy danych X1

Jak działa odbudowa bazy danych X1? Co zrobić, jeśli plik został częściowo uszkodzony?

Odbudowa bazy danych polega na odświeżeniu struktury metadanych i uporządkowaniu danych. Odbudowa usunie także informacje odtworzeniowe. Dane oznaczone jako usunięte zostaną zlikwidowane już na zawsze, nie będzie możliwości ich odzyskania.

Odbudowa służy wyłącznie naprawie technicznej struktury bazy danych. Nie można użyć odbudowy do odzyskiwania danych, usunięcia duplikatów, korekty danych lub innych tego typu czynności. Po wykonaniu odbudowy nie będą one możliwe.

Ta instrukcja zawiera informacje techniczne. Funkcja wymaga pakietu Administracja. Jeśli go nie posiadasz, skontaktuj się z naszym BOK.

Uruchom moduł Administrator X1. Odszukaj bazę danych, którą chcesz odbudować. Następnie naciśnij przycisk Analiza i odbudowa.

Uruchomi się moduł Analizy pliku bazy danych. Zobaczysz szczegóły bazy danych:

Dokładnie obejrzyj obiekty na ekranie. Upewnij się, że wszystkie są poprawne, nie ma duplikatów, a żadne inne dane nie zostały utracone.

Wszelkie nieprawidłowe dane, niezgodności, duplikaty numerów itp. muszą zostać wyjaśnione i skorygowane przed odbudową bazy danych. W przeciwnym razie utracisz możliwość naprawy tych danych później.

Jeśli na ekranie widać jakiekolwiek pola podświetlone na zółto, oznacza to błędy w strukturze danych:

Jeśli widać jakiekolwiek niezgodności, skoryguj je za pomocą innych funkcji administracyjnych. Po odbudowie bazy danych będzie na to za późno.

Naciśnij przycisk Odbuduj bazę.

Użyj tej opcji tylko, jeśli stuprocentowo pewien, że baza danych jest OK. Odzyskiwanie danych albo przywrócenie danych oznaczonych jako usunięte nie będzie możliwe.

Program zażąda potwierdzenia:

Teraz poczekaj cierpliwie na zakończenie odbudowy. Zobaczysz komunikat potwierdzający:

Przeczytaj dokładnie treść komunikatu. Jeśli odbudowa przebiegła z oczekiwaniami, możesz ją potwierdzić:

Odbudowa została zakończona:

Teraz zamknij program i uruchom go ponownie. Przejrzyj dane i upewnij się, że dane po odbudowie są kompletne.

Automatyczna naprawa bazy danych Jak działa automatyczna naprawa pliku danych? Co zrobić, jeśli dane nie chcą się zapisać? » zobacz

Edycja metadanych Jak mogę poprawić nieprawidłowe metadane? Jak uporządkować bałagan w bazie danych? » zobacz

Nieoczekiwana wartość danych Co oznacza nieoczekiwana wartość danych? » zobacz

Synchronizacja obiektu Jak wykonać synchronizację obiektu? Co zrobić, jeśli obiekt jest nieaktualny, bo został w międzyczasie zmieniony? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
58 7823566 pon-śr, 9-16
58 7823393 pon-pt, 9-16

Odbudowa bazy danych X1: Jak działa odbudowa bazy danych X1? Co zrobić, jeśli plik został częściowo uszkodzony? - Baza Wiedzy
Odbudowa bazy danych polega na odświeżeniu struktury metadanych i uporządkowaniu danych. Odbudowa usunie także informacje odtworzeniowe. Dane oznaczone jako usunięte zostaną zlikwidowane już na zawsze, nie będzie możliwości ich odzyskania. Dowiedz się więcej!