Baza Wiedzy → Usługi, abonamenty → Procedury

Procedury

Do czego służą procedury? Czy różni się moduł Produkcja od modułu Procedury? Który jest odpowiedni dla mnie?

Zarówno produkt, jak i procedura, składają się z szeregu pól informacyjnych (jak nazwa) oraz z receptury, mówiącej ile materiałów i usług należy zużyć na jednostkę produktu albo procedury. Tworzenie definicji i produktu jest podobne.

Procedura jest rodzajem skrótu przy fakturowaniu. Obiekt TProcedura nie ma funkcji wyprodukuj, za to możesz go wstawić bezpośrednio do faktury, zlecenia albo paragonu. W momencie wstawiania, z magazynu zostaną pobrane odpowiednie ilości materiałów, zużywanych w tej procedurze.

Moduł Procedury przyda się wtedy, gdy chcesz jednopozycyjnie zafakturować usługę kompleksową. Powiedzmy, że świadczysz usługę wymiany oleju. Wymiana oleju składa się z kilku litrów oleju, 1 sztuki filtra oleju, 1 uszczelki (materiały) oraz 1 rbh robocizny (usługa). Możesz zatem przygotować i wycenić gotową procedurę. W momencie fakturowania tej procedury, z magazynu zdjęte zostaną odpowiednie ilości oleju, filtra i uszczelek, a klient dostanie jednopozycyjną fakturę za "wymianę oleju".

Procedura może też mieć opcję rozwinięcia przy fakturowaniu. W takim wypadku na fakturze znajdą się szczegółowe pozycje procedury, odpowiednio pomnożone. Załóżmy, że masz procedurę "wymiana opony z wyważeniem" składającą się ze zdjęcia opony, założenia opony i wyważania (usługi) oraz 1 worka na oponę i 2 ciężarków wyważeniowych (materiały). Jeśli wstawisz wstawisz tę procedurę wskazując ilość równą 4, na fakturze znajdzie się opłata za wymianę 4 opon, a z magazynu zostaną pobrane 4 worki i 8 cieżarków.

W module Procedura zwracamy uwagę na stawkę VAT. Procedura może mieć podaną cenę netto, brutto albo obie. Jeśli podano cenę brutto, a faktura jest w cenach netto, cena netto zostanie wyliczona według stawki VAT. Podobnie w odwrotnej sytuacji. Jeśli podano obie ceny, to są one niezależne od siebie. Marża jest wyliczana dla ceny netto.

W module Produkcja tymczasem centrum naszego zainteresowania jest produkt. Moduł Produkcja przydaje się, gdy tworzysz fizyczne produkty, na przykład urządzenia specjalistyczne albo zestawy komputerowe. » zobacz jak

Te funkcje zawarte są w pakiecie Procedury.
zobacz więcej →.
Dostępność procedury Jak działa dostępność procedury? Kiedy procedura jest dostępna? » zobacz

Nowa procedura Jak dodać nową procedurę? Jaki przygotować procedurę? Jak dodać składniki procedury? » zobacz

Opłacalność procedury Czy wycena procedury jest prawidłowa? Jak przygotować wycenę tak, by procedura była opłacalna? Co to jest zysk, marża, normalia? » zobacz

Wycena procedury Jak wycenić procedurę? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Procedury: Do czego służą procedury? Czy różni się moduł Produkcja od modułu Procedury? Który jest odpowiedni dla mnie? - Baza Wiedzy
Zarówno produkt, jak i procedura, składają się z szeregu pól informacyjnych (jak nazwa) oraz z receptury, mówiącej ile materiałów i usług należy zużyć na jednostkę produktu albo procedury. Tworzenie definicji i produktu jest podobne. Dowiedz się więcej!