Baza Wiedzy → Rozwiązywanie problemów → Tryb zgodności

Tryb zgodności

Dlaczego program ostrzega przed trybem zgodności? Co zrobić, jeśli mam ustawiony tryb zgodności?

System Windows oferuje tryb zgodności ze starszą wersją Windows. Polega on na tym, że dla konkretnej aplikacji Windows prezentuje funkcje właściwe dla poprzedniej wersji Windows. To rozwiązanie jest niezłe, ale nie zawsze przydatne. W przypadku nowych wersji Pakietu JZK 365 zalecamy je wyłączyć.

Jeśli program wykryje uruchomienie trybu zgodności, przy starcie aplikacji zobaczysz ostrzeżenie takie, jak to:

albo takie:

Ten komunikat możesz wyłączyć w ustawieniach aplikacji ("Ostrzegaj przed włączonym trybem zgodności").

W głównym oknie aplikacji pokaże się niebieski pasek z ostrzeżeniem. Kliknij na nim, aby wyświetlić informację taką, jak ta:

Przy próbie skorzystania z pomocy technicznej, otrzymasz ostrzeżenie:

Jeśli nie wyłączysz trybu zgodności, zachowanie aplikacji nie będzie zgodne z zamierzeniami programisty. Dlatego udzielenie pomocy, jeśli korzystasz z trybu zgodności, nie będzie możliwe.

Tak długo, jak wielu z użytkowników Pakietu JZK korzysta ze starszych systemów, zmuszeni jesteśmy utrzymywać zgodność z takimi systemami. Stąd wynika konieczność skalowania. W momencie, gdy większość z tych użytkowników przejdzie na nowe systemy, opcja skalowania przestanie być potrzebna.

Te funkcje zawarte są w pakiecie Administracja.
zobacz więcej →.
Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Tryb zgodności: Dlaczego program ostrzega przed trybem zgodności? Co zrobić, jeśli mam ustawiony tryb zgodności? - Baza Wiedzy
System Windows oferuje tryb zgodności ze starszą wersją Windows. Polega on na tym, że dla konkretnej aplikacji Windows prezentuje funkcje właściwe dla poprzedniej wersji Windows. To rozwiązanie jest niezłe, ale nie zawsze przydatne. W przypadku nowych wersji Pakietu JZK 365 zalecamy je wyłączyć. Dowiedz się więcej!