Baza Wiedzy → Księgowość zewnętrzna → Współpraca z księgowym

Współpraca z księgowym

Jak przesyłać i odbierać dane od księgowego? Czy lepiej księgować w programie, czy korzystać z zewnętrznej księgowości? Jak przesłać e-faktury do księgowej?

Korzystanie z księgowości zewnętrznej nie wyklucza wykorzystania części funkcji po Państwa stronie. Zachęcamy do prowadzenia księgowości w Druczku® samodzielnie przynajmniej w zakresie wprowadzania danych. Oszczędzając księgowemu pracy można liczyć na niższe koszty obsługi księgowej.

W roku 2022 nie ma powodu, aby dane były przepisywane ręcznie z wydruków, nawet w formacie PDF. Dane można i należy przekazywać elektronicznie. Druczek oferuje możliwość importu oraz eksportu danych w formatach JPK_FA, JPK_MAG, JPK_PKPiR, JPK_EWP. W ten sposób można udostępnić księgowości wszelkie konieczne dane oraz otrzymywać dane zwrotne.

Nie przesyłamy e-faktur do księgowej. Księgowość musi być gotowa na odbiór efaktur z KSEF. Takie faktury nie będą mogły być księgowane na podstawie wydruków albo raportów sprzedaży z programu. Należy upoważnić swojego księgowego do pobierania e-faktur w jego oprogramowaniu. Księgowe korzystające z Druczka® również będą mogły pobierać dane swoich klientów. Prawidłowe zaksięgowanie efaktury możliwe będzie wyłącznie po pobraniu e-faktury z KSEF.

Należy zapewnić zwrotne wytwarzanych w Państwa imieniu plików JPK_V7, JPK_PKPiR, JPK_EWP oraz ksiąg podatkowych w formacie PDF. Dane te powinny zostać przesłane w formie paczki ZIP, po zaksięgowaniu każdego miesiąca.

Po wypakowaniu tych danych należy zapisać je w odpowiednich folderach bieżącej tożsamości. Takie dane po zaimportowaniu do Druczka® pozwolą sprawdzić księgowanie, będą też dla Państwa bezpiecznym archiwum oraz pozwolą przygotować się do kontroli. To są Państwa dane i powinny być zawsze dla Państwa dostępne.

Te funkcje zawarte są w pakiecie JPK na żądanie.
zobacz więcej →.
Generowanie JPK_V7 z częścią ewidencyjną dla księgowej Jak wygenerować JPK_VAT dla księgowej? Jak przygotować JPK_V7M z ewidencją sprzedaży? » zobacz

JPK_FA dla księgowej Jak wygenerować JPK_FA dla księgowej? Jak wybrać dokumenty do eksportu i kolejność eksportu danych? » zobacz

Podatkowy rejestr sprzedaży Jak działa podatkowy rejestr sprzedaży? Jako mogę przygotować wykaz faktur dla księgowej? » zobacz

Wysyłanie pliku JPK mailem Jak wysłać plik JPK do kogoś innego, na przykład do księgowej? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Współpraca z księgowym: Jak przesyłać i odbierać dane od księgowego? Czy lepiej księgować w programie, czy korzystać z zewnętrznej księgowości? Jak przesłać e-faktury do księgowej? - Baza Wiedzy
Korzystanie z księgowości zewnętrznej nie wyklucza wykorzystania części funkcji po Państwa stronie. Zachęcamy do prowadzenia księgowości w Druczku® samodzielnie przynajmniej w zakresie wprowadzania danych. Oszczędzając księgowemu pracy można liczyć na niższe koszty obsługi księgowej. Dowiedz się więcej!