Baza WiedzyKsiążka przychodów i rozchodówWynik finansowy w Książce

Wynik finansowy w Książce

Jak obliczyć wynik finansowy miesiąca? Skąd wiem, ile wynoszą moje faktyczne dochody? Ile zostanie mi na czysto z nową składką zdrowotną?

Obliczanie w warunkach Nowego Ładu jest trudniejsze, niż dotąd. Trzeba wziąc pod uwagę więcej czynników, w tym płynną składkę zdrowotną. Nie musisz tego liczyć sam! W module Książka znajdziesz nową zakładkę Wynik finansowy.

Załóżmy, że rozpoczynasz działalność od 1 stycznia 2022 roku. Wybierasz opodatkowanie na zasadach ogólnych, a ponieważ rozpoczynasz działalność, dotyczy Cię mały ZUS. Na dziś jedynym kosztem jest księgowa, która bierze 250 zł. Chciałbyś, aby zostało Ci na rękę 4000 zł. Ile musisz zarobić?

➜Z uwagi na konstrukcję opodatkowania, nie da się tego prosto policzyć. Musisz po prostu wpisać dane. Utwórz nową, testową tożsamość.

Metodą prób i błędów znajdziesz rozwiązanie, na przykład takie:

W przypadku firmy działającej dłużej możesz spojrzeć na rok poprzedni, na przykład taki:

To są dane przykładowe. Nie w każdym miesiącu odliczono składki na ubezpiecznie społeczne, a przychody i koszty były też bardzo różne. Im więcej prawidłowych danych wprowadzisz, tym bardziej wynik będzie zbliżony do rzeczywistości.

➜Pamiętaj, że w roku 2022 jest wyższa składka zdrowotna, która nie jest odliczana od podatku. Z drugiej strony, wzrosła kwota wolna. Przeliczenia z zeszłego roku potraktuj zatem jako wstęp. Aby osiągnąć ten sam wynik finansowy, być może trzeba będzie zwiększyć cenę usług. Jeśli wzrosły Twoje koszty, to także wpłynie na wynik.

➜Ostateczne dane zobaczysz dopiero dla prawidłowo zamkniętego miesiąca.

ksiazka
Te funkcje zawarte są w pakiecie Książka przychodów i rozchodów.
zobacz więcej →.
Księgowanie faktury do Książki Jak zaksięgować pojedynczą fakturę sprzedaży? Jak zaksięgować fakturę do Książki? » zobacz

Podatek liniowy i inne parametry podatkowe Gdzie mogę wybrać liniowy podatek 19%? Jak ustawić opcje rozliczania podatku dochodowego? Jak wstawić kwotę stałej zaliczki PIT? » zobacz

Rozliczenie roczne PIT Jak przygotować roczne rozliczenie PIT? Skąd wezmę dane do PIT-36 lub PIT-36L? » zobacz

Wydruk księgi Jak wydrukować podatkową książkę przychodów i rozchodów? Czy wydruk księgi jest zgodny z rozporządzeniem? Czy wystarczy wydrukować tabelę? » zobacz

Zasysanie danych do Książki Jak zassać dane do modułu Książka? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
w dni robocze od 8 do 18
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Wynik finansowy w Książce: Jak obliczyć wynik finansowy miesiąca? Skąd wiem, ile wynoszą moje faktyczne dochody? Ile zostanie mi na czysto z nową składką zdrowotną? - Baza Wiedzy
Obliczanie w warunkach Nowego Ładu jest trudniejsze, niż dotąd. Trzeba wziąc pod uwagę więcej czynników, w tym płynną składkę zdrowotną. Nie musisz tego liczyć sam! W module Książka znajdziesz nową zakładkę Wynik finansowy. Dowiedz się więcej!