Baza Wiedzy → Składki ZUS → Zasady opłacania składek ZUS

Zasady opłacania składek ZUS

Jakie są zasady opłacania składek ZUS?

Jeden przelew na indywidualne konto: Składki opłacasz jednym przelewem na indywidualny rachunek bankowy w ZUS. Program automatycznie oblicza standardowy numer konta ZUS, oparty o numer NIP podatnika.

Księgowanie proporcjonalne: Wpłata na indywidualny rachunek w ZUS jest rozliczana i księgowana proporcjonalnie przez ZUS. Nie można wybrać, które składki i za jaki okres chcesz opłacić. Wpłata pokryje najpierw najstarsze składki.

Rozliczanie zaległości i niepełnych wpłat: Jeśli zalegasz ze składkami albo wpłacasz kwoty niższe od zakładanych, nie masz informacji jak ZUS księguje wpłaty. Może się okazać, że stracisz ubezpieczenie chorobowe.

Te funkcje zawarte są w pakiecie ZUS.
zobacz więcej →.
Składki ZUS Jak obliczyć należne składki ZUS przedsiębiorcy? Jak obliczyć składkę zdrowotną według nowych zasad? Jak obliczyć i wprowadzić składki ZUS? Jak działa nowy moduł ZUS? » zobacz

ZUS DRA Jak przygotować moją deklarację ZUS DRA? » zobacz

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 9 do 16

Zasady opłacania składek ZUS: Jakie są zasady opłacania składek ZUS? - Baza Wiedzy
Jeden przelew na indywidualne konto: Składki opłacasz jednym przelewem na indywidualny rachunek bankowy w ZUS. Program automatycznie oblicza standardowy numer konta ZUS, oparty o numer NIP podatnika. Dowiedz się więcej!